Dolní Oldříš

Jezdecké tábory

Po 25 letech působení ve Strážném v Krkonoších jsme se rozhodli pro přesunutí našich táborů do nové lokality, a to do nádherné přírody Lužických hor. Našim novým působištěm od letošního léta malebná vesnice Dolní Oldříš ve Frýdlantském výběžku, kde se tábory zase více přiblíží k původní myšlence “prázdniny na vesnici u babičky”, tak jak tomu bylo na začátku v roce 1998, kdy jsme se rozhodli uspořádat první ročník táborů.

Hlavní náplní táborů je intenzivní výuka jízdy na koni. Děti si osvojí základy péče o koně a získají znalosti týkající se jejich ošetřování. Tábory jsou primárně sportovně zaměřeny, ale nechybí v nich ani aktivity zaměřené na rozvoj vědomostních a výtvarných dovedností.

Na tábor mohou jet jak začátečníci tak i pokročilí jezdci. Každému dítěti je přidělen kůň nebo pony, který odpovídá jeho jezdeckým dovednostem, a o kterého se v průběhu pobytu stará. Děti jsou na ježdění rozděleny do skupinek dle věku a dovedností, abychom zajistili co nejefektivnější výuku.

Jezdecký výcvik zahrnuje výuku jízdy na koni od základů po drezůrní a skokové tréninky. Malé jezdce seznamujeme také s přirozenou komunikací s koňmi jako nedílnou součástí jezdeckého vzdělání. Pravidelně s dětmi vyrážíme i na vyjížďky po okolí.

Vedoucí a instruktoři mají dlouholetou zkušenost s vedením dětských táborů i s výukou jízdy na koni.

Překrásně zrekonstruovaný Statek Dolní Oldříš ( www.statekdolnioldris.cz ) se nachází na samém konci obce Dolní Oldříš. V okolí statku se nachází 160ha pastvin , na kterých se pasou nejen naši koníci ale také stáda telátek a krav. Hluboké lesy jsou plné krásných cest pro vyjížďky na koni, pro jezdecký výcvik máme k dispozici kruhovou i travnatou jízdárnu.

Abychom se maximálně přiblížili prázdninové atmosféře, budou děti ubytovány v překrásném společném půdním prostoru, kde budou spát na takzvaných hambálkách, viz. Foto.

Tábory jsou pro letošní rok vypsány pouze na pět turnusů a maximální počet dětí v turnusu je 12. Věříme , že se dětem naše nové působiště bude líbit a zamilují si jej, stejně jako my!

Těšíme se na společně prožité chvíle a dobrodružství 🙂

7.7. - 13.7.2024 obsazeno11 800,- Kč
14.7. - 20.7.202410 volných míst11 800,- Kč
21.7. - 27.7.2024 9 volných míst11 800,- Kč
4.8. - 10.8. 2024 obsazeno11 800,- Kč
11.8. - 17.8.2024 8 volných míst11 800,- Kč

Oldříš

Dolní Oldřiš č. p. 23

Bulovka

Dejte svým dětem jedinečný zážitek!